Porażka po dogrywce

3 lata temu | 05.02.2021, 21:56

Nie udało się wygrać w dogrywce. Po emocjonującym meczu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Polpharmę 102:90.

Na początku pierwszej kwarty trwała wyrównana gra. Obydwa zespoły walczyły punkt za punkt, Polpharma miała przewagę czterech oczek w piątej minucie 11:7. Pięć punktów rzucił już Haney. Ostatecznie ambitnie grający starogardzianie przeważali na parkiecie (23:13) i po tej części meczu wynik  na tablicy 23:17 dla Kociewskich Diabłów.

W pierwszych minutach drugiej kwarty Polpharma utrzymywała ośmio-sześciopunktową przewagę. W połowie kwarty nadal dobra gra naszego zespołu i po punktach Allena 35:24 dla starogardzian. W chwilę potem przewaga jeszcze wzrosła. Jednak dąbrowianie odrobili kilka punktów (43:35). I czas dla trenera Skibniewskiego. Na przerwę nasza przewaga stopniała jednak do wyniku 45:40 dla Polpharmy.

Na początku trzeciej kwarty już tylko trzy punkty dzieliły nas od rywali i mecz jakby zaczynał się od początku. W chwilę potem mieliśmy remis, a potem jak w jakimś złym śnie MKS wychodzi na czteropunktowe prowadzenie i musimy jak w ostatnich meczach gonić wynik. Seria 8:0 i na tablicy już 59:51 dla gospodarzy. Polpharma stanęła w miejscu. Do końca tej kwarty zostaliśmy wręcz rozbici – wynik w kwarcie 30:16, a w meczu 70:61.

W czwartej kwarcie odrodzenie – odrobiliśmy straty, znów była dobra gra. I na cztery minuty do końca wynik 79:77 dla Polpharmy. Uzyskaliśmy trzypunktowe prowadzenie, gospodarze doprowadzili do remisu na 22 sekundy do końca. Nie udało się Allenowi trafić i mieliśmy dogrywkę.

W dogrywce na początku MKS po serii 5:0 wyszedł na prowadzenie. I gospodarze do końca kontrolowali wynik. Ostatecznie 102:90 dla dąbrowian. Niestety przegrana, szkoda, bo mogliśmy opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Haney zdobył 25 punktów, a Furstinger – 23.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polpharma Starogard Gdański 102:90 (17:23, 23:22, 30:16, 14:23, d.18:6)

Polpharma: Steven Haney 25, Joe Furstinger 23, Trevon Allen 22 (10 zb.), Sebastian Kowalczyk 10, Grzegorz Surmacz 6, James Washington 5, Peter Olisemeka 2, Jacek Jarecki 0, Sebastian Walda 0.