ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO SKS W DERBACH KOCIEWIA!

1 rok temu | 26.10.2022, 22:44

Kociewskie Diabły po dobrym meczu pokonały zdecydowanie lokalnego rywala w derbach Kociewia- Deckę Pelplin 72:56.

Mecz rozpoczął się od dwóch rzutów osobistych graczy Decki i wyniku 1:0 dla gości. Diabły odpowiedziały serią 5:0 – trójką Czerlonki i punktami Motylewskiego. W tej fazie kwarty mecz toczył się w dobrym tempie i przy wymianie oczek. Po punktach dawnego Diabła - Davisa Decka doprowadziła do remisu. Następne minuty to już coraz lepsza gra SKS i seria siedmiu punktów Ziółkowskiego i wynik 17:10 dla gospodarzy. Do końca kwarty nadal zdecydowanie przeważali starogardzianie i wynik po dziesięciu minutach 19:11 dla SKS.

Druga kwarta to nadal bardzo dobra gra gospodarzy i po dwóch trójkach – Burczyk, Ćwikliński- wyszliśmy na prowadzenie 25:11. Po krótkiej wymianie oczek starogardzianie ruszyli do mocnej ofensywy, wręcz w tym momencie nie pozwalając na nic gościom, gdy po punktach Czerlonki wyszliśmy na prowadzenie 36:16. W tym momencie rzuciliśmy już siedem trójek. Do końca kwarty po naszej dobrej grze wynik na przerwę 39:20 dla Diabłów.

Trzecia kwarta początkowi dużo słabsza od poprzednich w wykonaniu graczy SKS. Decka zaczęła odrabiać straty i po serii 6:0 i nieskuteczności w ataku i słabszej grze w obronie goście doszli starogardzian na wynik 40:30. SKS zaczął w tym momencie zdobywać punkty i po lepszej grze w końcówce ostatecznie 50:35 dla gospodarzy po trzydziestu minutach.

Czwarta kwarta zaczęła się podobnie do trzeciej. Goście po serii 6:0 i dwóch trójkach Obarka i kilku jeszcze oczkach zmniejszyli dystans do starogardzian do wyniku 60:49, ale przy wzmagającym się dopingu całej sali SKS nie pozwolił na więcej Dece i znów zaczął grać swoje i skutecznie. Punkty zdobywał Lis a sprawę pod koniec kwarty przesądziła seria 8:0 Diabłów i zabójcza trójka Ziółkowskiego. Końcowy wynik 72:56 dla SKS.

Dobre spotkanie, kolejne ważne zwycięstwo dla SKS-u. Gorąca atmosfera na trybunach- Kibice dziękujemy i parkiecie. Tak trzymać – Diabły!

Najwięcej punktów zdobyli dzisiaj dla SKS – Ziółkowski i Lis – po 13.