Zwycięstwo w Derbach Kociewia!

2 lata temu | 05.09.2021, 17:00

Drużyna SKS Starogard Gdański rozegrała dziś kolejny sparing w ramach turnieju w Pelplinie.

Tym razem rywalami Kociewskich Diabłów był zespół gospodarzy- Decki Pelplin. W tym spotkaniu musieliśmy sobie radzić bez Michała Kierlewicza (kontuzja) i Witalija Kowalenki (decyzja trenera).

Spotkanie najlepiej rozpoczął Dawid Sączewski, który zdobył pierwsze 4 punkty dla Decki, jednak potem kontrolę nad spotkaniem przejęli podopieczni Bartka Sarzały. Seria 21;2 dała nam wysokie prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca kwarty. Skończyła się ona wynikiem 23-8.

W drugiej odsłonie gospodarze zaczęli odzyskiwać tlen, w czym pomogły 2 trójki z rzędu Adriana Pajkerta. Drużyna SKS-u nie dała sobie jednak odebrać prowadzenia, które nie zeszło ani razu poniżej 11 punktów. Po drugiej kwarcie na tablicy widniał wynik 39-26.

Przerwa wyraźnie zmotywowała gospodarzy, którzy z miejsca zaczęli gonić wynik. Kolejny rzut za 3 trafił Pajkert, kilka trafień dołożył Sączewski i Pelplinianie zbliżyli się na 9 punktów.

Od początku 4 kwarty zawodnicy Decki zbliżali się, dzięki kolejnym celnym rzutom. Celną trójką odpowiedział Bartek Karolak, jednak gospodarze nie odpuszczali. Przerwa wzięta przez trenera Sarzało nie wybiła Pelplinian z rytmu, którzy za sprawą akcji Dawida Sączewskiego doprowadzili do remisu po 62. Więcej zimnej krwi zachowały jednak Kociewskie Diabły, które od tego momentu zanotowały serię 8;1, ostatecznie zamykając mecz.

Gorący mecz w Pelplinie zakończony zwycięstwem naszej drużyny 70-63!