Benjamin Didier-Urbaniak zasila Kociewskie Diabły!

11 miesięcy temu | 04.08.2023, 12:00
Benjamin Didier-Urbaniak zasila Kociewskie Diabły!

SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI po kontuzji Olafa Perzanowskiego zdecydował się na wypożyczenie Benjamina Didiera-Urbaniaka. Jest on młodym aspirującym zawodnikiem, którego potencjał dostrzegła ekstraklasowa Legia Warszawa, której barwy reprezentował w ubiegłym sezonie. Benek ma 22 lata, mierzy 196 cm wzrostu oraz gra na pozycjach rzucającego/niskiego-skrzydłowego.

Wypowiedź Trenera Kamila Sadowskiego:

,,Po kontuzji Olafa Perzanowskiego musieliśmy szybko zacząć działać, ponieważ wypadł nam z rotacji zawodnik ze statusem młodzieżowca. Byłem w ciągłym kontakcie z agentami i w efekcie udało nam się pozyskać bardzo wartościowego młodzieżowca. Benjamin ostatni czas spędził w zespole Legii Warszawa pod okiem trenera Wojciecha Kamińskiego i po wielu rozmowach uznaliśmy, że jest to dobre miejsce dla Benka i Jego dalszego rozwoju, to zdecydowanie będzie krok w przód w Jego karierze. Dzięki temu transferowi mamy w drużynie kolejnego świetnie rzucającego zawodnika, w dodatku młodzieżowego a wiadomo jak ważną rolę odgrywają Oni w 1 lidze mężczyzn. Muszę przyznać, iż z Benkiem rozmawialiśmy już wcześniej ale miał obowiązujący kontrakt w zespole z Warszawy i przez wiele okoliczności nie było pewne czy damy radę Go ściągnąć. Dziękuję Trenerowi Kamińskiemu i Warszawskiej organizacji za puszczenie Benka i cieszę się, że dzięki szybkiej reakcji mogliśmy podpisać znaczącego gracza w rotacji. W stosunku do Benka moje wymagania będą bardzo duże, ponieważ uważam, że chłopak ma potencjał by grać na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że uda mu się to pokazać w Starogardzkim Piekle.”

Kamil Sadowski

Wypowiedź Benjamina na temat wypożyczenia: 

,, Jestem bardzo zadowolony z wypożyczenia do starogardu bo jest to topowy zespół pierwszej ligi, który chce sie bić o najwyższe cele. Postaram się jak najszybciej wkomponować w system trenera Sadowskiego. Nie mogę się doczekać meczu domowego w hali w Starogardzie, bo wiem ze kibice żyją tym sportem tak samo jak zawodnicy. ”

Benjamin Didier-Urbaniak

Statystyki Benjamina Didiera-Urbaniaka z zeszłego sezonu w II PZkosz lidze:

2022/2023 -  Profbud Legia Warszawa  14.4  pkt na mecz,  6.2  zbiórki na mecz,  0.9 przechwytu na mecz oraz  1.4 asysty na mecz. Podczas gry w 2 lidze  Benek zaprezentował się w 10 spotkaniach, w których łącznie zdobył  144 pkt.

Udostępnij