DANIEL VENZANT ZAWODNIKIEM KOCIEWSKICH DIABŁÓW!

1 rok temu | 05.01.2023, 12:00
DANIEL VENZANT ZAWODNIKIEM KOCIEWSKICH DIABŁÓW!

24-letni Amerykanin Daniel Venzant podpisał kontrakt z Kociewskimi Diabłami!

Zawodnik w ostatnim sezonie występował na drugim poziomie NCAA, w drużynie St. Edward's Hilltoppers. Średnio spędzał na parkiecie 31,6 minuty, notując przy tym 16.8 punktów, 3.2 zbiórki i 4.9 asysty. 

Nasz nowy rozgrywający został wybrany do 2. piątki konferencji "Lone Star Conference" w swoim ostatnim sezonie. 

Trener Kamil Sadowski o dołączeniu Daniela do zespołu:

Bardzo się cieszę, ze udało się znaleźć gracza który jest typowym rozgrywającym i pierwsze co, to szuka kolegów. Do tego bardzo dobrze rozgrywa sytuacje Pick&Roll i zachowuje spokój. Jest bardzo szybki co sprawia, ze nie ma problemu przy jakimkolwiek pressingu.

Był znaczącą postacią na swojej uczelni. Po zakończeniu szkoły od razu trafił do Meksyku gdzie był w drużynie między innymi z Dominique Johnson znanym z występów w PLK. Nie odgrywał tam większej roli ale sam fakt ze został wzięty do tej drużyny pokazuje jego potencjał. Plusem jest również to, ze potrafi wziąć ciężar gry na siebie. Nasza drużyna jest co raz lepiej czytana przez rywali i na pewno taki pozytywny impuls będzie korzystny dla całej naszej drużyny. Wchodzimy w najważniejszy czas gdzie priorytetem będą zwycięstwa i walka o spokojne wejście do Playoff. Wiele zespołów się wzmocniło, okienko transferowe zaraz będzie zamknięte, kibice w Starogardzie chcą zwycięstw i to jest na pewno optymalny czas na taką decyzje. Liczę również ze poprzez zdrową rywalizację na treningach młodzi gracze wejdą na wyższy poziom.

Daniel wyląduje w Polsce w niedzielę i po przejściu badań medycznych dołączy do zespołu.

Daniel, welcome to Starogard!

Udostępnij