Dominik Miecznikowski zawodnikiem Kociewskich Diabłów!

5 miesięcy temu | 20.06.2023, 14:00
Dominik Miecznikowski zawodnikiem Kociewskich Diabłów!

Dominik Miecznikowski zawodnikiem Kociewskich Diabłów!

Dominik Miecznikowski urodził się  3 stycznia 2004 roku, mierzy 196 cm wzrostu, jego nominalnymi pozycjami są: rzucający, niski skrzydłowy. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w klubie UKS Kielno. Ciekawostką jest że swoje pierwsze kroki stawiał tam razem z drugim zawodnikiem Kociewskich Diabłów - Piotrem Lisem. Od U10 do U15 reprezentował lokalny SKS Starogard Gdański oraz Decke Pelplin. W wieku 16 lat dołączył do Szkoły Gortata - drużyny Politechniki Gdańskiej gdzie reprezentował ich barwy od U16 do U19, dzięki temu miał możliwość grania na poziomie drugiej, trzeciej ligi, gdzie szlifował swoje umiejętności. 

Wypowiedź Trenera Sadowskiego o Dominiku Miecznikowskim:

,,Dominik to chłopak z Kociewia, z dużymi tradycjami rodzinnymi. Myślę, że obecność miejscowych zawodników w zespołach powinno być normalnością w naszym kraju. Chcemy dać szansę młodemu pokoleniu, by klub ze Starogardu budował strukturę od podstaw. Zależy mi, żeby w klubie była praca nad rozwojem młodych graczy i dlatego klub powinien stawiać również na ambitnych asystentów, którzy będą się skupiać na wyszukiwaniu i treningu z młodymi chłopakami.”

Dominik na temat swojego transferu:

,, Jeśli chodzi o transfer do Starogardu to nie będę ukrywał że było to trochę takie moje małe marzenie biorąc pod uwagę że i mój ojciec i mój dziadek kiedyś byli częścią tej organizacji. Jest to na pewno możliwość pracy z najlepszymi. Doskonale zdaje sobie sprawę że czeka mnie wiele ciężkiej pracy ale zrobię wszystko żeby wspomóc drużynie w osiągnięciu celu.  ”

Statystyki Dominika Miecznikowskiego z zeszłego sezonu w Politechnice Gdańskiej:

2022/2023 - Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 18 min na mecz,  4.0 pkt na mecz,  2.7 zbiórki na mecz,  1.3 przechwytu ma mecz

Udostępnij