Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI TRANSFER

Jakub Motylewski ponownie zawodnikiem Kociewskich Diabłów

3 tygodnie temu | 28.07.2022, 10:00
Jakub Motylewski ponownie zawodnikiem Kociewskich Diabłów

Dla 27-letniego zawodnika Starogard Gdański nie jest nowym miejscem. Jakub występował już w drużynie Polpharmy Starogard Gdański w sezonie 2019/2020. 

Do Kociewskich Diabłów przechodził z Trefla Sopot, do którego trafił w 2012 roku. Tam występował w barwach sopockiej drużyny w Energa Basket Lidze, a także w drugoligowych rezerwach. Kiedy w 2019 roku przechodził do drużyny prowadzonej początkowo przez Marcina Lichtańskiego zaskarbił sobie sympatię diabelskich kibiców, którzy z pewnością pamiętają bardzo dobrze jego osobę! 

Od sezonu 2020/2021 przebywał w MKS Dąbrowie Górniczej, skąd ponownie wraca na Kociewie, w bardzo ważnej roli.

„Do powrotu do Starogardu przekonał mnie trener Sadowski. Przedstawił mi plan na to, jak ma działać drużyna, a także swoją wizję na moją osobę. Moją rolą jest wychodzić na parkiet w każdym spotkaniu, zdobywać doświadczenie i dawać z siebie 100%.” - o swoim dołączeniu do drużyny powiedział nowy zawodnik Kociewskich Diabłów Jakub Motylewski. 

„Cieszy to, że udało się przekonać Jakuba do przyjścia do naszego zespołu. Jakieś półtora miesiąca temu dzwoniłem do niego i przekazałem mu informację, że widziałbym go w zespole. Spokojnie analizowaliśmy rynek i to co się dzieję na świecie. Po przemyśleniach wróciliśmy do rozmów z Jakubem, który wcześniej czekał na to, co się wydarzy w klubach z PLK. Jakub wie, że zejścia do 1 ligi może być dla niego szansą na sporą ilośc minut i powrót do PLK już w większej ilości minut, jeśli w Starogardzie pokaże swój potencjał jaki w nim jest. Popularny „Motyl” idealnie wpasowuje się w system defensywny jaki chcemy grać. Chroni obręcz i porusza się bardzo dobrze na nogach, a w ataku potrafi wykończyć rzuty przy obręczy. Jak wcześniej mówiłem - będziemy grać bardzo dużo na czterech małych, więc ogromny zawodnik pod kosz był dla mnie kluczowy. Będę oczekiwać od pary Jakub-Oskar, aby trzymali naszą zespołową obronę na bardzo dobrym poziomie.” - trener Kociewskich Diabłów Kamil Sadowski 

Jakub Motylewski (ur. 31 marca 1995 roku, 27 lat) w Drużbinie. Wzrost: 210 cm | Pozycja: środkowy | Ostatni klub: MKS Dąbrowa Górnicza. Kuba, witamy ponownie w Drużynie i życzymy powodzenia! 

Udostępnij