Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI TRANSFER

Krystian Reszka ponownie zawodnikiem SKS Starogard Gdański

1 miesiąc temu | 28.06.2022, 16:57
Krystian Reszka ponownie zawodnikiem SKS Starogard Gdański

Pochodzący ze Starogardu zawodnik, występował w barwach Kociewskich Diabłów w sezonie 2020/21.

W drużynie prowadzonej przez Marka Łukomskiego, a następnie przez Roberta Skibniewskiego, Krystian wystąpił łącznie w 7 spotkaniach, w których zdobył 8 punktów. 

Ówczesna Polpharma Starogard Gdański była dla starogardzianina pierwszym klubem na najwyższym szczeblu ligowym. Wcześniej występował w drugoligowej Dece Pelplin, a także młodzieżowych drużynach ze Starogardu Gdańskiego. 

W sezonie 2021/22 występował w Pomorskiej Lidze Akademickiej 3x3. Dwa razy zwyciężył konkurs rzutów za trzy. Drużynowo raz wygrał turniej, a dwukrotnie zdobył drugie miejsce. 

„Cieszy mnie fakt, że w nadchodzących rozgrywkach będę mógł tworzyć diabelską drużynę. Jednym z powodów, dla których postanowiłem dołączyć do drużyny jest wizja i cele jakie przedstawił mi trener w związku ze zbliżającym się sezonem. Dziękuję trenerowi za zaufanie, odwdzięczę się swoim zaangażowaniem i ciężką pracą. Mam nadzieję że wspólnie napiszemy nowy rozdział w historii starogardzkiej koszykówki.” - o swoim dołączeniu do drużyny powiedział nowy zawodnik Kociewskich Diabłów, Krystian Reszka.

„Krystian jest mi znany od wielu lat. Będąc trenerem juniorów U18 w Asseco Gdynia, rywalizowaliśmy w lidze. Cieszę się, że będzie chciał spróbować i powalczyć jeszcze na poziomie 1 ligi o miejsce w rotacji - zwłaszcza, że jest to lokalna postać. Analizując sytuację i różne problemy w sezonie (czyt. kontuzje), osoby z miejsc 11/12 są bardzo ważne i zależy mi, żeby to były wartości dodatnie, kiedy będzie sytuacja, że muszą pomóc drużynie.” - trener Kociewskich Diabłów Kamil Sadowski 

Krystian Reszka (ur. 11 listopada 1997 roku, 24 lata) w Starogardzie Gdańskim. Wzrost: 202 cm | Pozycja: niski skrzydłowy/silny skrzydłowy | Ostatni klub: Polpharma Starogard Gdański. Krystian, witamy ponownie w Drużynie i życzymy powodzenia! 

Udostępnij