PODSUMOWANIE SEZONU 2022/2023

1 rok temu | 22.05.2023, 05:55
PODSUMOWANIE SEZONU 2022/2023

Sezon 2022/23 możemy uznać za bardzo udany w wykonaniu naszego zespołu. Z Kamilem Sadowskim jako pierwszym trenerem zdobyliśmy brąz!

Przed sezonem trener Kamil Sadowski zbudował zespół złożony z zawodników z uznaną marką na polskim rynku, tj. Wojciech Czerlonko, Jakub Motylewski, Damian Janiak i Filip Małgorzaciak. W skład rotacji u-23 wchodzili Piotr Lis, Daniel Ziółkowski, Oskar Życzkowski i Filip Cebula. Istotnym elementem układanki był Kacper Burczyk, a uzupełnieniem składu został Krystian Reszka. W trakcie sezonu swoje umowy rozwiązali Tymon Szymański i Szymon Ćwikliński, którzy zostali zastąpieni przez Olafa Perzanowskiego i Daniela Venzanta.

Sezon zaczęliśmy od 2 zwycięstw, po których przyszły porażki z Turowem Zgorzelec i fatalny występ w Tychach. Jednak ten mecz podziałał na nasz zespół bardzo dobrze - w kolejnych spotkaniach zanotowaliśmy 6 zwycięstw z rzędu, m.in. z Kotwicą Kołobrzeg czy z Dzikami Warszawa. Ostatecznie pierwszą rundę zakończyliśmy z bilansem 12 zwycięstw i 5 porażek. 

Po dołączeniu do zespołu Olafa Perzanowskiego i Daniela Venzanta, drugą rundę zaczęliśmy od porażek z Politechniką Opolską i Polonią Warszawa po dogrywkach, jednak zaraz po tym przyszły zwycięstwa z Turowem Zgorzelec (39 punktów i 19/19 z wolnych) i GKS-em Tychy. Po wysokiej porażce w Koszalinie, przyszły drugie Derby Kociewia (115:104)! Ostatecznie rundę zasadniczą skończyliśmy z bilansem 21 zwycięstw i 13 porażek, co dało nam ostatecznie 5. miejsce. W ćwierćfinałach spotkaliśmy się z GKS-em Tychy.

Seria rozpoczęła się na Śląsku, gdzie osiągnęliśmy bilans 1:1 (94:73, 56:69). Seria wróciła na 2 mecze do Starogardu, gdzie nie daliśmy Tyszanom szans, wygrywając odpowiednio 108:76 i 88:69, co dało nam awans do półfinałów!

W serii z Górnikiem Wałbrzych ulegliśmy trzykrotnie, a najwięcej emocji przyniosło ostatnie spotkanie z tej serii (69:88, 77:92, 85:92). Oznaczało to, że rozegramy dwumecz o brązowy medal. Naszym rywalem został spadkowicz z Energa Basket Ligi - HydroTruck Radom.

Pierwszy mecz, który został rozegrany w Diabelskiej Hali, kontrolowaliśmy przebieg spotkania od początku do końca, wygrywając ostatecznie 110:79, co przed rewanżem dawało nam 31 punktów przewagi! Jak wiemy, okazała się ona kluczowa, gdyż dużo lepiej w rewanżu zaprezentowali się Radomianie. Ostatecznie HydroTruck zwyciężył 89:60, jednak przewaga z pierwszego meczu wystarczyła - zdobyliśmy brąz!

Dziękujemy Wam za obecność na każdym spotkaniu w tym sezonie - zarówno w Starogardzie, jak i w każdej innej hali w Polsce! Już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu!

Do zobaczenia!

Udostępnij