STOLICA ZDOBYTA!

1 rok temu | 01.10.2022, 23:28

Kociewskie Diabły pokonały w Warszawie miejscową Polonię 86:74, praktycznie przez cały mecz kontrolując wydarzenia na parkiecie. Zespół trenera Sadowskiego ma już dwie wygrane na swoim koncie.

Mecz zaczął się od prowadzenia 4:0 przez gospodarzy. Przez trzy minuty nie potrafiliśmy zdobyć punktów. Po naszej dwójce Polonia odpowiedziała trójką na wynik 7:2. W połowie kwarty odrobiliśmy straty i po osobistych Lisa zanotowaliśmy remis 7:7. Na prowadzenie 15:9 wyszliśmy po serii 6:0 i punktach Małgorzaciaka, Życzkowskiego i Ziółkowskiego.  Po kolejnej akcji i  punktach  3+1 Małgorzaciaka  SKS prowadził na minutę przed końcem 21:11.  Ostatecznie na koniec kwarty 24:16 dla SKS.

Podobnie druga kwarta zaczęła się od dwóch oczek gospodarzy, na którą Małgorzaciak odpowiedział akcją 2+1. Kolejne minuty pozwoliły gościom utrzymać dystans dziewięciu punktów (30:21). Jednak siedem punktów z rzędu Polonii pozwoliło zbliżyć się do Kociewskich Diabłów na dwa oczka 28:30. SKS popełniał zbyt wiele błędów. W połowie kwarty gospodarze odrobili straty (31:32). Dzięki punktom Ziółkowskiego odskoczyliśmy jednak na wynik 35:42. Wynik na przerwę po trójce ponownie świetnie grającego Ziółkowskiego 46:39 dla starogardzian.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od wymiany punktów, ale to SKS utrzymywał dystans czterech oczek 53:49.  Dobrze pokazał się Lis, zdobywając swoje punkty. Sytuacja taka utrzymywała się do połowy kwarty. Jednak gracze SKS dobrze odpowiadali na akcje Polonii. Wynik w siódmej minucie 62:50 dla Diabłów po serii 7:0. Do końca kwarty Polonia starała się odrobić kilka oczek, ale wynik po trzydziestu minutach 68:59 dla starogardzian.

Na początku czwartej kwarty dobra i skuteczna gra dawała Diabłom przewagę czternastu oczek – 77:63. Pod koszem zaczęli brylować Małgorzaciak i Ziółkowski. W kolejnych minutach utrzymywał się podobny obraz gry. Na akcje gospodarzy skutecznie odpowiadali nasi koszykarze - Motylewski, Lis. Ostatecznie wynik na koniec meczu - 86:74.

Cieszy druga wygrana. Kociewskie Diabły mają już cztery punkty. Teraz czas na kolejne piekło w Starogardzie.

Najwięcej punktów dla Kociewskich Diabłów zdobyli dzisiaj: Małgorzaciak - 18, Janiak - 17, Ziółkowski - 14.