WYWIAD

TOMASZ OCHOŃKO O SEZONIE MEDALOWYM I POWROCIE NA KOCIEWIE

1 rok temu | 17.03.2023, 11:55
TOMASZ OCHOŃKO O SEZONIE MEDALOWYM I POWROCIE NA KOCIEWIE

Tomasz Ochońko - 36letni rozgrywający, od 2 sezonów reprezentujący barwy WKK Wrocław. W swoim CV ma również takie zespoły jak BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Górnik Trans.eu Wałbrzych, czy ówczesną Polpharmę Starogard Gdański.

Zapraszamy na wywiad z Tomkiem Ochońko, który występował w naszych barwach w sezonie 2009/10, kiedy to zdobyliśmy brązowy medal Mistrzostw Polski:

1. W sezonie 2009/2010 występował Pan w barwach ówczesnej Polpharmy Starogard Gdański. W niedzielę wraca Pan na Kociewie, w barwach WKK Wrocław. Czy dla Pana to będzie zwyczajny mecz ligowy czy starcie "większej wagi"?

Zawsze powrót na Kociewie wiąże się z dodatkowa adrenalina, bo mega dobrze wspominam tamten czas i zawsze miło się do was wraca.

2. Co Pan wspomina najlepiej z sezonu spędzonego w Starogardzie?

To był naprawdę bardzo udany sezon dla wszystkich zakończony brązowym medalem i było bardzo wiele sytuacji które wspominam z tamtego sezonu. Krótko mówiąc na pewno był to bardzo długi, ciężki, ale naprawdę udany czas .

3. W tamtym sezonie Polpharma Starogard zdobyła póki co jedyny medal Mistrzostw Polski w historii Klubu. Co pamięta Pan ze spotkań w fazie medalowej z Treflem Sopot?

Najbardziej cieszy mnie to ze wygraliśmy ostatni mecz na naszej hali bo tym kibicom się to należało. Pamiętam, że po ostatnim gwizdku po chwili już nawet nie miałem butów na sobie.

4. Współpracował Pan z trenerem Miliją Bogicevicem. Czy to był najlepszy trener z jakim miał Pan okazję pracować?

Na pewno był to trener, który bardzo dużo z nami pracował i bardzo dużo od niego się nauczyłem, dodatkowe treningi, ciągła praca nad sobą. Dobrze było mieć kogoś takiego, bo łatwiej można było stać się lepszym zawodnikiem .

5. Jak Pan oceni obecny SKS Starogard?

Ten sezon przede wszystkim jest lepszy od poprzedniego w wykonaniu SKS i zmierzają prostą drogą do play-off. Są drużyna z która nie będzie łatwo wygrać serii spotkań.

Udostępnij