W sparingu lepsi torunianie

2 lata temu | 28.08.2021, 18:46

Trzeci sparing w okresie przedsezonowym rozegraliśmy w Arenie Toruń. Spotkanie połączone było z prezentacją drużyny Twardych Pierników.

Pierwsza kwarta przebiegła bardzo wyrównanie. Pierwsze punkty w meczu zdobyła drużyna gospodarzy, a po 10 minutach tablica wyników wskazywała trzypunktowe prowadzenie torunian, 18-15.

Do końca pierwszej połowy meczu Twarde Pierniki nie oddały swojego prowadzenia. 47-35, takim wynikiem zakończyło się pierwsze 20 minut spotkania.

Po kolejnych 10 minutach meczu prowadzenie gospodarzy utrzymywało się na poziomie kilkunastu punktów, Kociewskie Diabły przegrywały 55-68.

Ostatnie 5 minut meczu, to dominacja zespołu gospodarzy. Torunianie odjechali nam na 28 punktów i ostatecznie wygrały 96-68. W drużynie Twardych Pierników dobrze zaprezentowali się amerykańscy zawodnicy, którzy łącznie zdobyli 69 punktów.

W sparingu nie wzięli udziału dwaj zawodnicy: Albert Szymański (decyzja trenera) oraz Michał Kierlewicz (drobna kontuzja).

Bilans sparingów, to jak na razie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Już w przyszłym tygodniu dwa weekendowe sparingi! W Pelplinie zmierzymy się z Księżakiem Łowicz oraz Decką Pelplin.