Wygrana w drugim sparingu przedsezonowym!

2 lata temu | 25.08.2021, 16:35

Po porażce w pierwszym spotkaniu z drużyną Energa Basket Ligi, Asseco Arką Gdynia przyszedł czas na sparing z gdyńskimi rezerwami.

Do starogardzkiej hali przyjechała występująca w 2. lidze Asseco Arka II Gdynia. Spotkanie rozpoczęliśmy w składzie Filip Stryjewski, Bartłomiej Karolak, Szymon Ryżek, Tymon Szymański oraz Michał Sadło. W sparingu udziału nie brali: Filip Cebula oraz Witalij Kowalenko (decyzją trenera), Albert Szymański oraz Michał Kierlewicz (drobne urazy), natomiast do drużyny na dzisiejszy mecz dołączył Mikołaj Jamiołkowski.

Po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy 20:10. W kolejnej kwarcie goście utrzymywali dobrą grę i nie pozwalały naszej drużynie odjechać punktowo. Kociewskie Diabły natomiast rotowały składem. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 45:30.

Po 15 minutowej przerwie drużyna Bartosza Sarzało wyszła na parkiet z nową energią i z dobrą grą zakończyła pierwsze 10 minut drugiej połowy wynikiem 69:44. Ostatecznie spotkanie skończyło się wysoką wygraną SKSu 93:61.

Kolejny mecz rozegramy na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń. Będzie to ostatni sparing w sierpniu.

Statystyki punktowe:

Kociewskie Diabły: Karolak 16, Ryżek 14, Pietras 13, Kamiński 10, Stryjewski 10, T. Szymański 9, Burczyk 7, Sadło 6, Ebertowski 4, Jamiołkowski 4

Asseco Arka II Gdynia: Kowalczyk 18, Janiec 11, Walkowiak 10, Kobiak 10, Formella 8, Olender 4