Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI NEWS

Zapowiedź meczu rewanżowego: MKKS Żak Koszalin

4 miesiące temu | 29.03.2022, 13:00
Zapowiedź meczu rewanżowego: MKKS Żak Koszalin

Po bardzo ważnym sukcesie odniesionym na własnym boisku z AZS-em AGH Kraków już jutro czeka tym razem wyjazdowa rywalizacja.

W najbliższą środę zawodnicy Kociewskich Diabłów skonfrontują się w Koszalinie z miejscowym Żakiem. Serdecznie zapraszamy na zapowiedź meczu oraz przedstawienie sylwetki naszego najbliższego przeciwnika.

Koszalinianie po zwycięstwie po dogrywce z Księżakiem Łowicz (75:70) aktualnie zajmują 13. pozycję. Na koncie koszalińskiej ekipy jest 11 zwycięstw i 18 porażek, co daje im łącznie 40 punktów. Nasz zespół po wspomnianym wcześniej cennym triumfie nad krakowianami (75:65) jesteśmy na tę chwilę na 8. pozycji. W swoim dorobku mamy 15 zwycięstw i 14 porażek, co łącznie daje nam 44 punkty.

Ostatni mecz:

MKKS Żak Koszalin – Księżak Łowicz 75:70 (po dogrywce) (Sewioł – 21 pkt i 16 zb, Dłoniak – 14 pkt, Zarzeczny – 14 pkt)

Koszykarze trenera Piotra Ignatowicza w ostatnią niedzielę walczyli przed własną publicznością z łowickim Księżakiem. Dla obu zespołów była to jakże ważna rywalizacja o to, kto utrzyma się na zapleczu ekstraklasy. Początkowo łowiczanie mieli przez dwadzieścia minut kontrolę na bojem w Hali Widowiskowo-Sportowej, lecz zawodnicy Żaka powoli zaczęli dochodzić do głosu w tym spotkaniu. Trzypunktowe trafienie Dłoniaka doprowadziło do dogrywki, w której koszaliński team zachował większy spokój. Trzypunktowa akcja Zarzecznego i punkty z wolnych Tomaszewskiego zaprowadziły ich do sukcesu nad Księżakiem 75:70, co dało im bezpieczne miejsce na przyszły sezon w Suzuki 1 Lidze.

Bardzo solidne zawody zagrał Wiktor Sewioł, notując double-double w postaci 21 punktów i 16 zbiórek. 25-letni skrzydłowy w paru spotkaniach pokazywał się z całkiem przyzwoitej strony jak chociażby w przegranym meczu z Politechniką Opolską, gdzie bardzo dobrze wjeżdżał pod kosz. Mocnym punktem zespołu jest także Jakub Dłoniak, który w tym spotkaniu dopisał 14 „oczek”. Tego zawodnika nie trzeba szerszej publice przedstawiać. 38-letni rzucający ma w swoim Curriculum Vitae sporo sezonów na parkietach Energa Basket Ligi oraz 1 ligi. Ponadto to właśnie na nim jest główne skupienie w ofensywie, gdzie średnio zdobywa na mecz 16,7 punktów i ma niezłą skuteczność zza łuku (36,6%). Warto podkreślić ważną rolę Darrella Harrisa w zespole Żaka. 37-letni środkowy notuje przeciętnie na spotkanie 13,6 pkt i zbiera spod trumny aż 13 piłek, co daje mu status najlepiej zbierającego w lidze oraz ma największą wskaźnik efektywności (23,9 na mecz).

Zapowiedź:

Już w tę środę w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej szykuje się bardzo trudny pojedynek. Po wspomnianym zwycięstwie nad AZS-em AGH Kraków ekipę z Kociewia czeka wymagający bój z MKKS-em Żak Koszalin. Koszalinianie po zapewnieniu sobie miejsca w przyszłym sezonie w Suzuki 1 Lidze będą chcieli zakończyć debiutancki sezon trzema ostatnimi zwycięstwami. Nasz zespół z kolei jest na najlepszej drodze, aby zdobyć przepustkę do fazy play-off. Bardzo interesująca rywalizacja rozegra się między Jakubem Dłoniakiem a Filipem Stryjewskim. Równie zaciętą konfrontację pod strefą podkoszową stoczą Darrell Harris z Michałem Sadło. Z kolei dobrze grającego Wiktora Sewioła spróbuje zatrzymać Michał Kierlewicz.

Środowy wieczór zapowiada się nadzwyczaj emocjonująco. Nasi gracze będą chcieli się zrehabilitować za porażkę z zeszłej rundy, gdzie przegraliśmy różnicą siedmiu punktów i wrócić z Pomorza Zachodniego z kompletem punktów. Czy w środowy wieczór zrobimy kolejny krok w stronę decydującej fazy? Zapraszamy wszystkich kibiców do głośnego dopingu, podczas wyjazdu do Koszalina!!!

Spotkanie odbędzie się w środę (30 marca) o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie

KW

Udostępnij