Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI TRANSFER

Filip Stryjewski przedłużył umowę z SKS Starogard Gdański

2 tygodnie temu | 18.06.2022, 10:00
Filip Stryjewski przedłużył umowę z SKS Starogard Gdański

Pochodzący z Kwidzyna 22-latek sezon 2022/23 spędzi ponownie w Starogardzie.

W reprezentancie Polski Kadry 3x3 U23 trener Sadowski pokłada duże nadzieje. To właśnie „Stryju” ma być jednym z liderów ekipy Kociewskich Diabłów w nadchodzącym sezonie. 

Do Kociewskich Diabłów Filip przechodził z GKS Tychy, w którym rozegrał pierwszy sezon na pierwszoligowych parkietach. W minionym sezonie notował bardzo dobre spotkania w diabelskich barwach, co z pewnością przełożyło się na kontynuowanie współpracy w Starogardzie.

Średnie statystyki w barwach Kociewskich Diabłów w sezonie 2021/22 - 31 meczów | 13.6 pkt. | 30:54 min | 5.7 zb. | 6.3 as. | 1.6 przech. | EVAL 13.5

„Cieszę się, że zostaję w Starogardzie Gdańskim na kolejny sezon, bo jest to bardzo dobre miejsce do gry. Z trenerem Sadowskim znamy się ze współpracy w Gdyni, przedstawił mi plan na zespół, jak i moją osobę. Nie mogę się doczekać zbliżającego się sezonu wraz z najlepszymi kibicami w lidze na trybunach.” - o swoim przedłużeniu kontraktu powiedział zawodnik Kociewskich Diabłów Filip Stryjewski. 

„Filip to kolejny z zawodników, z którym miałem okazję współpracować w Asseco Arce Gdynia oraz w kadrze U20. Do tego idealnie wpasowuje się w koncepcję drużyny - młodość, ambicja i zaangażowanie. Podpisujac kontrakt z SKS-em miałem duże nadzieje, ze Stryju będzie nadal u nas grać. Cieszę się, że zostaje i na pewno dostanie sporo zadań, żeby być jednym z liderów tej ekipy. Filip to osoba, która chce jeszcze powalczyć o PLK. Jest to dla mnie jasnym sygnałem, że będzie robić wszystko, aby stawać się lepszym, ale również będzie musiał wejść na wyższy poziom, jeśli chodzi o odpowiedzialność za wynik. Jest to jedyna droga, aby trafić na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Liderowanie i prowadzenie Kociewskich diabłów do zwycięstw, na pewno pozwoli na kolejny krok w jego karierze.” - trener Kociewskich Diabłów Kamil Sadowski.

Filip Stryjewski (ur. 01 lipca 1999 roku, 22 lata) w Kwidzynie. Wzrost: 193 cm | Pozycja: rozgrywający/rzucający. „Stryju”, życzymy powodzenia w kolejnym sezonie w diabelskich barwach! 

Udostępnij
 
<