KOCIEWSKIE DIABŁY ZATAŃCZYŁY W POZNANIU

1 rok temu | 03.12.2022, 23:00

Wygrywamy po emocjonującym meczu i niesamowitym dopingu starogardzkich Kibiców w stolicy Wielkopolski z Eneą Basket Poznań 89:80.

Kwarta rozpoczęła się od niecelnych rzutów z obu stron. Pierwsze punkty zdobyli gospodarze celną trójką i dwójką dopiero po dwóch minutach. Po odpowiedzi za dwa Motylewskiego znów Enea poszła za ciosem, wychodząc po serii 8:0 na wynik 13:2. Wtedy SKS zaczął wreszcie odrabiać straty. Lepsza gra pozwoliła nam, szczególnie po dwóch trójkach Lisa i akcji 2+1 Małgorzaciaka zniwelować straty na koniec kwarty do wyniku 18:13 dla poznanian.

W drugiej kwarcie nadal udanie goniliśmy rywala i po lepszej grze niż w poprzedniej ćwiartce w czwartej minucie po dwójce Czerlonki uzyskaliśmy w końcu remis 22:22. Następne minuty to gra punkt z punkt. W końcu pokazał się Małgorzaciak a potem Życzkowski i nareszcie Kociewskie Diabły wyszły na prowadzenie 30:28. Z kolei Fraś dziurawił nasz kosz dwoma trójkami, jednak odpowiedź Czerlonki a szczególnie Lisa za trzy na przerwę dawała nam prowadzenie 40:38.

Trzecią kwartę wygraliśmy 26:16. I choć początkowo była to wymiana punktów i na tablicy pojawiał się remis, to po punktach Czerlonki i Ziółkowskiego w końcu odskoczyliśmy w połowie ćwiartki na wynik 54:49. Kolejne minuty i skuteczność Czerlonki i Małgorzaciaka za trzy a także na siedem sekund przed syreną punkty Lisa dawały SKS –owi  dwanaście oczek na ostatnią odsłonę 66:54.

W czwartej kwarcie zrobiło się nerwowo. Gospodarze zaczęli gonić wynik serią 7:0, ale wkrótce cztery punkty Małgorzaciaka dawały nam bezpieczny dystans. Jednak kolejna fala Basketu 8:0 w połowie kwarty zbliżyła gospodarzy na trzy oczka - 71:68. Od tej pory jednak niesieni dopingiem swoich Kibiców starogardzianie systematycznie zwiększali swoją przewagę a punkty (6) zdobywał Motylewski. Do tego znów pewny siebie Małgorzaciak i nie daliśmy sobie wydrzeć kolejnego zwycięstwa. Osobiste Janiaka dawały nam wygraną 89:80.

SKS odniósł ważną wygraną na trudnym terenie w Poznaniu z rewelacyjnym beniaminkiem I ligi. Dwa punkty razem z drużyną i Kibicami (Dziękujemy za Waszą obecność!!!) pojechały do Starogardu.

Najwięcej punktów zdobyli dzisiaj: Małgorzaciak - 22 i Czerlonko – 20.