Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI TRANSFER

Michał Kierlewicz zawodnikiem SKS Starogard Gdański

1 rok temu | 17.06.2021, 10:00
Michał Kierlewicz zawodnikiem SKS Starogard Gdański

23-letni zawodnik spędził łącznie 4 sezony w Elektrobud-Investment ZB Pruszków.

W sezonie 2017/2018 przeniósł się z Pruszkowa do aktualnego mistrza Polski, BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. W 10 meczach zdobył łącznie 16 pkt. W minionym sezonie, w barwach drużyny z Pruszkowa, zagrał w 33 spotkaniach zdobywając śr. 13,3 pkt. oraz 4,9 zbiórki na mecz. Pod względem przechwytów (śr. 2,8) był najskuteczniejszy w Suzuki 1 Lidze. W styczniu br. w spotkaniu przeciwko Mieście Szkła Krosno w ciągu 38 minut zdobył 36 (!) punktów, 8 zbiórek i 5 przechwytów. Michał może występować na pozycjach od 1 do 4.

„Ogromnie się cieszę z podpisanego kontraktu w Starogardzie Gdańskim i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Spodobała mi się wizja drużyny i pomysł trenera na moją osobę. Jestem zawodnikiem bardzo wszechstronnym, wnoszącym dużo pozytywnej energii do gry drużyny. Mam nadzieję, że stworzymy prawdziwą drużynę na boisku, jak i poza nim. Liczę na to, że nasi kibice wrócą już niedługo na halę i będą mogli nas wspierać w każdym meczu, a my damy im wiele powodów do radości.” - mówi Michał Kierlewicz, świeżo upieczony Kociewski Diabeł.

„Michał to uniwersalny zawodnik potrafiący w określonych okolicznościach zagrać na pozycjach od rozgrywającego do silnego skrzydłowego. W naszym zespole będzie odpowiedzialny zarówno za zdobywanie punktów, jak i kreowanie odpowiednich pozycji dla kolegów z drużyny. W nadchodzących rozgrywkach występował będzie głównie na dwójce oraz jedynce. Michał będzie również bardzo istotnym elementem drużyny w obronie.” - mówi Bartosz Sarzało, trener SKS Starogard Gdański.

Michał Kierlewicz, ur. 05.12.1997 (23 lata). Wzrost: 193 cm. Pozycja: rozgrywający/rzucający obrońca. Ostatnia drużyna: Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Witamy w drużynie! 

Udostępnij