OLAF PERZANOWSKI NOWYM ZAWODNIKIEM KOCIEWSKICH DIABŁÓW!

1 rok temu | 13.01.2023, 16:00
OLAF PERZANOWSKI NOWYM ZAWODNIKIEM KOCIEWSKICH DIABŁÓW!

OLAF PERZANOWSKI DOŁĄCZA DO KOCIEWSKICH DIABŁÓW!

20-letni skrzydłowy wzmacnia SKS Starogard Gdański. W poprzednim sezonie Olaf występował w barwach Arki Gdynia, zarówno na parkietach Ekstraklasy, jak i II Ligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w łącznie 14 spotkaniach (raz wychodząc w pierwszej piątce), zdobywając 1,6 punktów na mecz. Skrzydłowy dokładał do tego 0,9 zbiórki. W II Lidze zawodnik wystąpił w 3 spotkaniach, spędzając na parkiecie prawie 25 minut, notował 8.7 punktów, 6.7 zbiórki i 4 asysty. Jego rozwój został zablokowany przez poważny uraz, po którym teraz wraca do gry!

Olaf - Jestem niezwykle podekscytowany tym, że w tym i następnym sezonie będę reprezentował barwy Kociewskich Diabłów. Po przerwie spowodowanej kontuzją wiem że jest to idealne miejsce do powrotu do tej formy, w której byłem przed. Cieszę się, że będę mógł pomóc drużynie w walce o najwyższe cele.

Kamil Sadowski - Olaf to w mojej opinii ”steal” transferowy, ponieważ jest to ogromny talent, który dopiero wraca po kontuzji. Na pewno od początku nie będzie odgrywał znaczącej roli. Na początku dajemy Olafowi czas na wdrożenie się w zespół, bez żadnej presji, wiemy, że nie będzie on w 100% gotowy do gry. Mamy nadzieję, że niebawem, poprzez spokojne wdrażanie w system wróci do sprawności. Na pewno jest to bardzo utalentowany zawodnik, liczymy, że nam pomoże jeszcze w tym sezonie. Kontrakt został podpisany także na następny rok, co zabezpiecza klub, jeśli chodzi o pozycję młodzieżowca. Na pewno jego kariera trochę wyhamowała, ponieważ po bardzo solidnym sezonie i pokazaniu się w ekstraklasie doznał kontuzji, która spowodowała u niego zejście do 1. Ligi, żeby pokazać, że ma umiejętności, żeby grać w ekstraklasie. Jego plusami są przede wszystkim atletyczność, rzut za 3, ale też możliwość grania zarówno na trójce jak i na czwórce i na pewno w ostatniej części sezonu pomoże nam w strefie podkoszowej, gdzie mamy 4 zawodników, przy czym Wojtek Czerlonko jest tak naprawdę „oszukaną” czwórką. Ten transfer niesie ze sobą same korzyści. Udało nam się przekonać Olafa, że to dobre miejsce do odbudowy i dalszego rozwoju kariery. Jest to też dobry ruch dla klubu, ponieważ już myślimy o kolejnym sezonie, żeby budować wokół klubu fajną narrację, że klub buduje rozwój u młodych zawodników.

Informujemy, że w spotkaniu z Polonią Warszawa zawodnik nie będzie jeszcze do dyspozycji trenera.

OLAF, WITAMY W ZESPOLE!

Udostępnij