Olivier Szczepański podpisał umowę z Kociewskimi Diabłami!

5 miesięcy temu | 14.06.2023, 10:00
Olivier Szczepański podpisał umowę z Kociewskimi Diabłami!

Oliwier Szczepański urodził się 6 marca 2004 roku we Włocławku. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w TKM Włocławek, z którym w 2019 roku grał w ćwierćfinale, a także półfinale Mistrzostw Polski do lat 16. Rok później 19-letni środkowy przeniósł się do Enea (Biofarm) Basket Junior Poznań, z którym przez ostatnie dwa lata zdobywał złote medale Mistrzostw Polski do lat 19. Ponadto Szczepański w sezonie 2021/2022 wprowadził drugoligową ekipę z Poznania na zaplecze ekstraklasy, pokonując dwukrotnie w półfinale 2.Ligi, BS Polonię Bytom.

Wypowiedź Trenera Sadowskiego o Szczepańskim:

,,Obserwowałem Oliviera na turnieju finałowym mistrzostw Polski U19. Odrazu zauważyłem Jego waleczność na boisku i wolę zwycięstwa w każdym meczu co bardzo mi się spodobało. Posiada On dobre warunki fizyczne, które pozwalają mu grać na pozycjach silnego skrzydłowego i środkowego. Mam nadzieję, że Oliwier jest gotowy na ciężką pracę i walkę o minuty meczowe.”

Olivier na temat swojego transferu:

,,Kiedy zadzwonił do mnie Trener Sadowski i zaproponował mi reprezentowanie Kociewskich Diabłów, bardzo się ucieszyłem , że będę mógł być częścią tak mocnego zespołu pod wodzą tak dobrego trenera. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon i chcę już poczuć klimat starogardzkiej hali. ”

Udostępnij