Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups Zawodnicy video_library Video account_circle

Logowanie

DIABELSKI TRANSFER

Oskar Życzkowski zawodnikiem SKS Starogard Gdański

3 tygodnie temu | 09.06.2022, 10:00
Oskar Życzkowski zawodnikiem SKS Starogard Gdański

21-letni zawodnik pochodzący z Elbląga początkowo występował w klubie Truso Elbląg.

W sezonie 2017/2018 przeniósł się do Trefla Sopot, gdzie przez dwa sezony występował w drużynie U18. W sezonie 2018/19 oraz 2019/20 łączył grę w drugoligowych rezerwach Trefla oraz w drużynie U20. W rozgrywkach młodzieżowych w 18 spotkaniach zdobył łącznie 79 punktów, a w Treflu II Sopot wystąpił w 44 spotkaniach zdobywając średnio 5.25 pkt. i 3.45 zb. na mecz.

W 2021 roku rozpoczął grę w barwach kieleckiego AZS UJK. W drużynie występującej na codzień w drugiej lidze rozwinął skrzydła i zanotował świetny sezon. W trakcie ubiegłej kampanii rozegrał 28 meczów, w których spędzał średnio ponad 31 minut na parkiecie. Łącznie zdobył 502 punkty, co daje średnią 17.9 pkt. na mecz. Do tego zbierał średnio 9.5 piłki, rozdawał 1.6 asysty, 1.4 przech., 1 blok oraz EVAL na poziomie 18.3. 

„Zdecydowałem się na grę w Kociewskich Diabłach, ponieważ chcę wejść na wyższy poziom i udowodnić innym, a przede wszystkim sobie, że stać mnie na dużo więcej, jeśli chodzi o moją grę. Dodatkowo postać trenera, który jest bardzo doświadczony pomimo swojego wieku oraz ma pomysł na mnie, również zaważyły o tym, że zdecydowałem się przyjść właśnie do Starogardu. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii zarówno o trenerze, jak i o klubie, jako całokształt organizacji i mimo, że zdaję sobie sprawę, że przychodzę tutaj z drugiej ligi, to zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby wypracować sobie minuty na boisku i zyskać sympatię zarówno trenera, a także kolegów z drużyny i kibiców.” - o swoim dołączeniu do drużyny powiedział nowy zawodnik Kociewskich Diabłów Oskar Życzkowski. 

„Od kilku miesięcy wiadomo było, że będzie przepis o młodzieżowcu. Od razu więc zacząłem rozglądać się po 2 ligach i szukać osób, które mają ambicje i warunki do tego, żeby wejść na wyższy poziom i chcą ciężko pracować. Oskar zaimponował mi swoją determinacją i chęcią pokazania się. Zaprosiłem go na testy do Gdyni, na które bez zawahania przyjechał z Kielc. Obejrzałem już wcześniej klipy i mecz Oskara z II ligi. Znałem jego historie i wiem, że był w Treflu Sopot, gdzie przypadkowo się nie trafia, więc już wtedy widziano w nim spory potencjał. Gdy zobaczyłem go na żywo bardzo mi zaimponował podejściem do treningu, ale również swoją kulturą osobistą. Bez dwóch zdań ma talent do koszykówki i teraz gdy otrzymał szanse, żeby pokazać się na wyższym szczeblu dużo zależy od niego samego. Wierze, że będzie to bardzo fajny sezon dla niego i starogardzcy kibice szybko polubią jego efektowną grę.” - trener Kociewskich Diabłów Kamil Sadowski 

Oskar Życzkowski (ur. 13 maja 2001 roku, 21 lat) w Elblągu. Wzrost: 205 cm | Pozycja: środkowy | Ostatni klub: AZS UJK Kielce. Oskar, witamy w Drużynie i życzymy powodzenia! 

Udostępnij
 
<