Turniej o Puchar Prezydenta Miasta zakończony!

8 miesięcy temu | 03.09.2023, 09:54

PUCHAR  PREZYDENTA POJECHAŁ DO PELPLINA
Turniej o Puchar Prezydenta Miasta pojechał tym razem do Pelplina. Jakoś Kociewskie Diabły nie mają szczęścia do tego trofeum. SKS  FULIMPEX przegrał po praktycznie meczu bez historii z lokalnym rywalem Decką Pelplin 53:74. Tym razem derby dla rywala zza miedzy- gratulujemy zwycięstwa i zdobycia pucharu.

Pierwszego dnia w meczach półfinałowych zwyciężyli :
Decka Pelplin z Notecią Inowrocław 100:71 a nasza Duma Kociewia pokonała Sensation Kotwicę Kołobrzeg  80:69. W sobotę w meczu o trzecie miejsce Sensation Kotwica Kołobrzeg  pokonała Noteć Inowrocław 63:47.

Finał zapowiadał się niezwykle ciekawie, bo derby Kociewia już czterokrotnie miały swoją dramaturgię a Kociewskie Diabły wychodziły z nich zwycięsko. Tym razem po meczu, w którym lepiej radzili sobie pelplinianie, to oni podnosili do góry Puchar Prezydenta Starogardu Gdańskiego.
Przebieg meczu ustawiła pierwsza kwarta, którą przegraliśmy 10:27. Kociewskie Diabły nie mogły złapać swego rytmu, raziła nieskuteczność i brak zespołowości. Na przerwę było 24:43 a po trzeciej ćwiartce 35:54. Ostatecznie na tablicy wyników 53:74.  Puchar pojechał do Pelplina.

SKS widać było w swoim terminarzu przygotowań do sezonu, dlatego nie załamujemy rąk i wierzymy, że sezonie zasadniczym  koszykarze dostarczą swoim Kibicom wiele powodów do radości. Hala jak zawsze pełna. Starogardzianie ,,wygłodniali” czekają na rozpalenie ognia w Kociewskim Piekle. A będzie się działo !

SKS Fulimpex Starogard Gdański – Decka Pelplin 53:74 (10:27, 14:16, 11:11, 18:20)

SKS: Szczepański 14, Lis 13, Kordalski 8, Czerlonko 7, Kurpisz 5, Didier-Urbaniak 3, Majewski 2, Życzkowski 1, Janiak

Decka: Janik 17, Sadło 14, Davis 11, Kędel 11, Szymański 8, Olender 7, Dzierżak W. 3, Janiec 3