ZAPOWIEDŹ MECZU GKS TYCHY VS SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI

ZAPOWIEDŹ MECZU GKS TYCHY  VS SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI

GKS TYCHY  VS SKS FULIMPEX STAROGARD GDAŃSKI

Mecz o trzecie  miejsce Bank Pekao 1 Liga:

MECZ  1 - SOBOTA  18 MAJA  2024 , godzina 16.00

Hala Sportowa w Tychach

Po gorącym pojedynku w sobotę  z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych, który rozpalił do czerwoności Kociewski Piekło przed nami jeszcze dwa spotkania w meczu o trzecie miejsce i brązowy medal I ligi. Nasze apetyty rosły w miarę grania, ale parkiet nieco boleśnie je zweryfikował. Być może zabrakło kilku wygranych spotkań z okresu zimowego, aby grać w play offach z pozycji wyższej niż szósta po sezonie zasadniczym. Kociewskie Diabły zaimponowały w sobotę nieustępliwością, wolą walki i ogromną chęcią zwycięstwa. Teraz mecze, które rywale z pewnością nie odpuszczą. Dla nas to mecze tylko o trzecie miejsce, ale ważne, aby zakończyły się happy endem, gdyż to się należy naszym Diabełkom i należy się naszym Kibicom.

Naszym rywalem będzie zespół GKS-u Tychy. Tyszanie nieźle namieszali w półfinałach. Sensacyjnie prowadzili 2:1 z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Jednak przegrali serię 2:3. Dla zespołu ze Śląska brązowy medal może być wydarzeniem roku, więc mecz będzie trudny dla Kociewskich Diabłów. Tym bardziej po serii półfinałowej nasi rywale są ,,w pędzie” i chętnie wygrają z następnym faworyzowanym zespołem.  Liderem drużyny GKS-u Tychy jest rozgrywający Maciej Koperski, zdobywający średnio 14.9 punktów na mecz i przebywający na parkiecie 28:10 minuty. Wtóruje mu również rozgrywający- Sebastian Bożenko – 12.1 punktów na mecz i przebywający na parkiecie 25:46 minuty. Tyszanie mają również równego wzrostem  naszemu Kubie Parzeńskiemu - Maksymiliana Dudę. Pojedynek pod tablicami, więc może być ciekawy.

GKS Tychy zdobywał  średnio 81.8 punktów na mecz a tracił – 79.6 punktów. W ekstraklasie występowała spora grupa zawodników : Bożenko, Kamiński, Szmit, Walski, Zmarlak.

Dla kibiców, którzy nie wybiorą się do Tychów, jak zawsze, mecz można zobaczyć na platformie Emocje TV w sobotę od godziny 15.50.