ZDECYDOWANE ZWYCIĘSTWO KOCIEWSKICH DIABŁÓW

1 miesiąc temu | 10.03.2024, 16:00

Zgodnie z przewidywaniami SKS bezproblemowo pokonał outsidera ligi AZS AWF Mickiewicza Romus  Katowice 117 : 92. Nasi koszykarze urządzili sobie ostre strzelanie i w pierwszych dwóch kwartach gra mogła się podobać. Diabły grały szybko i skutecznie i zanosiło się na pogrom rywali, rzuciliśmy przez dwadzieścia minut 74 punkty !

Pierwszą kwartę wygraliśmy pewnie 37:17. Kociewskie Diabły na tle słabego rywala grały szybko, pomysłowo, zespołowo i skutecznie. Praktycznie od początku katowiczanie nie mieli nic do powiedzenia. A nasi koszykarze punktowali niemal wszyscy, świetny mecz zaczął grać Filip Siewruk a po kolejnej naszej  trójce, tym razem Wiśniewskiego, było plus 18 - 30:12. Wśród akademików jedynei Amerykanin Oladapo stanowił dla nas zagrożenie. Po trzech osobistych Stewarta kwartę kończyliśmy z zaliczką plus 20.

Druga kwarta 37:29 dla SKS-u. Rywale odrobili nieco straty, ale od początku dominacja starogardzian nie podlegała dyskusji. Co rusz dziurawiliśmy kosza gości. W połowie tej ćwiartki Duma Kociewia prowadziła już plus 35 po kolejnej trójce Siewruka - 63:28. Pod koniec kwarty rozluźnione Diabły otrzymały od rywala serię 0:7 i po dwudziestu minutach 74:46 dla gospodarzy.

Trzecią kwartę przegraliśmy 23:30 i mimo wysokiego prowadzenia chyba na zbyt wiele pozwolimy katowiczanom, gdyż po trzydziestu minutach przewaga stopniała do plus 21 – 97:76. Po koniec kwarty, gdy goście zanotowali serię 0:8 głownie za sprawą Oladapo i Rojka, trener Diabłów poprosił o czas. Gra się uspokoiła, choć Nowak kolejną trójką dawał jeszcze złudne nadzieje na nawiązanie walki.

W czwartej kwarcie było już ostatecznie wiadomo, kto dziś rządził na parkiecie. Choć zaczęli ją dwójką katowiczanie, to potem szybko odskoczyliśmy rywalom. Setny punkt zdobył Majewski. Potem dwie trójki Lisa . Natomiast kolejna akcja Kociewskich Diabłów za zespołowość została nagrodzona brawami przez Kibiców- zakończył ją  Siewruk wsadem. Ostatecznie wygraliśmy 117:92.

Dziś gra marzenie, choć nie powinniśmy dać sobie rzucić 92 oczka- rozluźnienie obrony. Wszyscy stawiamy sobie pytanie - czy Kociewskie Diabły zagrają tak za tydzień w meczu z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz ?  Wszyscy wierzymy ,że przy hali wypełnionej po brzegi - tak będzie !

Najwięcej punktów zdobyli dzisiaj- Siewruk -27  i Czerlonko- 17. Ponadto sześciu zawodników SKS-u miało dziś zdobycze dwucyfrowe.